Początki

Projekt schronisko.net powstał w 2005 roku w odpowiedzi na internetową niemoc instytucji powołanych do pomocy zwierzętom. Wiele zwierząt mogło znaleźć nowe domy dzięki internetowi, lecz znalezienie serwisów, które na bieżąco aktualizowały swoje strony było wówczas bardzo trudne, a same strony wykonywane były przez amatorów. Tak narodził się pomysł tworzenia stron internetowych dla schronisk dla zwierząt i połączenie go z jedną centralną bazą zwierząt do adopcji. W ten sposób nawet świeżo utworzone strony schronisk mogły liczyć na szybką i sprawną publikację swoich ogłoszeń oraz pozyskać duży ruch internautów na swoich stronach. I to zupełnie za darmo - utworzenie stron, ich rozbudowa i utrzymanie były dla schronisk zupełnie bezpłatne. Cały koszt utrzymania ponosiła prywatna osoba - pomysłodawca projektu.
Z biegiem lat projekt obrósł w dodatkowe funkcje i strony związane z projektem a ilość wykonanych witryn dla schronisk i osób prywatnych pomagających zwierzętom przekroczyła 40. Spowodowało to wprost lawinowy wzrost wydatków i pracy do wykonania.

Dzień dzisiejszy

W listopadzie 2009 po kolejnych nieudanych próbach znalezienia sponsora/reklamodawcy projekt schronisko.net znalazł się w bardzo poważnej sytuacji finansowej - wszystkie witryny generowały ogromną ilość ruchu i opłaty za serwer a sam projekt niedofinansowany i zaniedbany przestał spełniać swoją funkcję.

Wobec braku alternatywy jaką był szybki upadek projektu i wyłączenie serwera zdecydowaliśmy się na pobieranie opłat od schronisk uczestniczących w projekcie.

Dzięki temu nie tylko mogliśmy zdobyć fundusze na utrzymanie serwera i osoby opiekującej się projektem ale również na przebudowę stron schronisk zgodnie z obowiązującymi standartami.
Projekt nadal pozostał niekomercyjny - nie zarabiamy na schroniskach a każda nadwyżka przeznaczana jest na dalszy rozwój projektu.

Nasze strony

Nasze strony są efektem czterech lat doświadczeń. System CMS na którym są oparte jest autorskim projektem, wykonanym specjalnie na potrzeby schronisk i na bieżąco rozwijanym. Zarządzanie stroną jest proste i w całości odbywa się za pomocą wygodnego w obsłudze i prostego panelu administracyjnego a same strony zawierają wszystko to, czego potrzebuje schronisko dla zwierząt.

Do dyspozycji każdego zarządzającego stroną oddaliśmy również szereg narzędzi pozwalających na zmianę jej wyglądu, w tym pięć darmowych szablonów graficznych strony oraz narzędzie pozwalające na edycję wyglądu strony nie wymagające jakichkolwiek umiejętności.