Zdjęcie poglądowe

2500 kilometrów na 70 urodziny

2500 kilometrów na 70 urodziny! Do takiego wyzwania szykuje się Leszek Piekło. Zamierza przejść przez całe Karpaty.

Leszek Piekło to znana i lubiana postać w środowisku górskim. 25 kwietnia kończy 70 lat i z tej okazji postanowił zrobić sobie wyjątkowy prezent. Pokona pieszo cały łuk Karpat przez Rumunię, Ukrainę, Polskę, Czechy i Słowację. Wyprawa rozpocznie się 27 kwietnia i potrwa około 5 miesięcy.

Mężczyzna zapewnia, że nie straszna mu samotność, zmienna pogoda i brak łączności ze światem. Wszystko co mu potrzebne, będzie miał przy sobie. W plecaku muszą się zmieścić ubrania, namiot, sprzęt do gotowania i jedzenie. Całość będzie ważyć około 20 kilogramów.

Wędrówka przez całe Karpaty to nie pierwsza niesamowita wyprawa Leszka Piekło. Dwa lata temu, jako pierwszy człowiek w historii, pokonał pieszo Główny Szlak Beskidzki tam i z powrotem. Trasa liczyła tysiąc kilometrów.

data publikacji artykułu: 2019-03-11
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.