Śmigłowiec Sokół Grzegorz Mroczka

26. rocznica katastrofy śmigłowca TOPR

Dokładnie dzisiaj mija 26 lat od tragicznego w skutkach wypadku śmigłowca 'Sokół' należącego do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do tragedii doszło 11 sierpnia 1994 r. prawdopodobnie na skutek awarii głównej łopaty nośnej wirnika głównego. 'Sokół' rozbił się w Dolinie Olczyskiej, w drodze do Zakopanego. Na pokładzie śmigłowca znajdowały się 4 osoby: 2 ratowników TOPR oraz 2 pilotów. Cała załoga poniosła śmierć na miejscu.
Co roku 11 sierpnia w kaplicy Sióstr Urszulanek na Borach Zakopanem, odprawiana jest msza święta w intencji tragicznie zmarłych ratowników TOPR oraz pilotów.

data publikacji artykułu: 2020-08-11

Dolina Olczyska

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.