Zdjęcie poglądowe

Śmiertelny wypadek na stoku narciarskim Rusin – Ski w Bukowinie Tatrzańskiej

Orkan Sabina zerwał dach wypożyczalni sprzętu narciarskiego, który przygniótł cztery osoby. Dwie kobiety nie żyją.

Do tragicznego zdarzenia doszło ok. godz. 11 w rejonie stacji narciarskiej na Wierchu Rusińskim. Silny, gwałtowny wiatr zerwał fragment blachy z dachu budynku, która uderzyła w narciarzy. Na miejscu zginęły dwie osoby, 52-letnia kobieta wraz z 15-letnią córką. Podjęta reanimacja nie powiodła się. Ciężko ranne są jeszcze dwie osoby. Trwają prace służb ratunkowych, strażaków OSP, PSP, policji oraz prokuratury. W rejonie tragedii wylądował śmigłowiec TOPR.

Wczoraj, na terenie województwa podkarpackiego, IMGW ogłosił 3 stopień zagrożenia. To najwyższe w skali ostrzeżenie przed wystąpieniem niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. Huragan szaleje od niedzielnego wieczora na Podhalu i w Tatrach, wyrządzając ogromne szkody. Na Kasprowym Wierchu odnotowano prędkość wiatru ponad 130 km/h, na Łomnicy aż 162 km/h. Najsilniejszy podmuch na Bukowinie Tatrzańskiej przekroczył 80 km/h. TOPR apeluje, aby zrezygnować z wyjść w góry i pozostać w domach.

data publikacji artykułu: 2020-02-10

Okolica w której doszło do wypadku

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.