Zdjęcie poglądowe

Śmiertelny wypadek w Tatrach

Do tragicznego zdarzenia doszło w wysokich Tatrach. W rejonie Świnicy ratownicy znaleźli ciało mężczyzny.

Zwłoki znajdowały się pod północną ścianą szczytu. Śmigłowcem zostały przetransportowane do Zakopanego. Tożsamość turysty oraz okoliczności wypadku na razie nie są znane.

Służby podejrzewają, że mężczyzna najprawdopodobniej poślizgnął się podczas wędrówki i spadł z dużej wysokości. Tatrzański Park Narodowy informuje, że powyżej górnej granicy lasu nadal panują trudne, zimowe warunki.

„Śnieg jest ciężki, mokry i przepadający, co utrudnia poruszanie się. Trzeba zachować szczególną ostrożność. Wybierając się w wyższe partie Tatr, w dalszym ciągu wskazane jest posiadanie sprzętu zimowego takiego jak raki i czekan” - czytamy w komunikacie turystycznym TPN.

data publikacji artykułu: 2019-05-21
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.