Zdjęcie poglądowe

Akcja ratunkowa w Gorcach

Goprowcy uratowali 3 turystów, którzy nie mieli siły na samodzielny powrót ze szlaku. Do zdarzenia doszło w masywie Lubania w Gorcach.

Turyści opadli z sił schodząc zielonym szlakiem ze szczytu Lubania do Grywałdu. Byli zmęczeni po trwającej cały dzień wędrówce w śniegu, wyczerpani i zmarznięci. Sytuacji nie polepszał też fakt, że posiadali tylko jedną działającą latarkę. Na szczęście mieli naładowane telefony z aplikacją Ratunek i dzięki temu wezwali pomoc.

W akcji wzięli udział ratownicy ze Szczawnicy i Krościenka nad Dunajcem. Dzięki sygnałom z telefonów komórkowych i aplikacji Ratunek szybko namierzyli potrzebujących i ruszyli na szczyt. Odnaleźli turystów i przetransportowali ich w bezpieczne miejsce.

data publikacji artykułu: 2019-01-26
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.