Zdjęcie poglądowe

Akcja ratunkowa w Tatrach

Ratownicy TOPR pomogli turyście, który utknął pod Rysami. Mężczyzna miał skurcze kończyn.

Toprowcy polecieli na miejsce śmigłowcem Sokół. Mężczyzna znajdował się pod wierzchołkiem Rysów i przez bardzo silne skurcze kończyn nie mógł się ruszać, a tym samym samodzielnie kontynuować wędrówki. Ratownicy zabrali go na pokład śmigłowca i przetransportowali do Zakopanego. Na szczęście, turyście nic poważnego się nie stało, jest cały i bezpieczny.

W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Warunki do wędrówek są częściowo niekorzystne. Na szlakach zalega miejscami twardy, zmrożony śnieg i może być ślisko. W wyższych partiach gór szczególną ostrożność trzeba zachować na rozległych polach śnieżnych, żlebach oraz pod ścianami. W prognozach jest silny wiatr. Na wysokości Rysów może on osiągać prędkość do 80 kilometrów na godzinę.

data publikacji artykułu: 2019-02-26
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.