Zdjęcie poglądowe

Akcja TOPR pod Rysami

Turystka spadła z wysokości w rejonie Czarnego Stawu.

Dyżurny ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego poinformował o groźnym wypadku. Kobieta spadła z wysokości, jest bardzo poobijana, ale przytomna. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano śmigłowiec ratunkowy, który ze względu na silny wiatr zmuszony był lądować przy schronisku nad Morskim Okiem. Stąd, ratownicy TOPR wyruszyli już na piechotę do poszkodowanej.

Tatrzański Park Narodowy przypomina, iż aktualnie w Tatrach panują bardzo trudne warunki atmosferyczne. Nawiany na skały śnieg powoduje powstanie niebezpiecznych nawisów. Na grani brakuje pokrywy śnieżnej, wystają kamienie, a śnieg jest grząski i przepadający. Wyglądająca z pozoru na gładką półkę, przestrzeń może okazać się zdradliwą szczeliną. Do tego panuje porywisty wiatr i nadal obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Apeluje się do turystów o rozwagę i szacunek dla zimowej, górskiej aury.

data publikacji artykułu: 2020-02-25

Czarny staw

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.