Zdjęcie poglądowe

Apel o ograniczenie wizyt w schronisku

Schronisko PTTK im Jana Pawła II na Polanie Chochołowskiej, mając na uwadze zagrożenie koronawirusem prosi turystów o zmianę planów.

Chochołowskie schronisko w Tatrach Zachodnich, położone na wysokości 1146 m n.p.m. to główna baza noclegowa w rejonie doliny. Największy tatrzański obiekt pełniący rolę azylu dla turystów, jest czynny całorocznie i nieprzerwanie od 1953 roku. Ogromna kubatura budynku mieści świetlicę, suszarnię, przechowalnię nart, kuchnię turystyczną i oferuje aż 121 miejsc do spania, w różnych układach pokoi. Tuż obok schroniska znajduje się dyżurka Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dziś, w mediach społecznościowych ukazał się ważny komunikat, wydany przez zarządzających schroniskiem gospodarzy. Informacja dotyczy ograniczenia liczby odwiedzin, aby zmniejszyć ryzyko zarażeń i zachorowań.

„Uwaga‼️ Ogromna prośba do Wszystkich turystów! W związku z możliwością zarażenia Covid-19, kierując się naszym wspólnym dobrem, ogromna prośba do wszystkich turystów planujących w najbliższych tygodniach wyjazd w Tatry. Prosimy o ograniczenie odwiedzin w schronisku, jak również zachowanie wszelkich środków ostrożności. Każde miejsce gdzie powstaje większe skupisko ludzi zwiększa ryzyko zachorowań. Będziemy wdzięczni za wyrozumiałość. Życzymy dużo zdrowia!”

data publikacji artykułu: 2020-03-12

Schronisko na Polanie Chochołowskiej

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.