Zdjęcie poglądowe

Atak psa doprowadził do śmierci jelenia

Po czeskiej stronie Karkonoskiego Parku Narodowego, pies rasy husky zaatakował jelenia. Zranione zwierzę spadło z wysokiego muru.

22 listopada doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Wg relacji świadków, pies w uprzęży, ale bez żadnego nadzoru najpierw próbował dogonić jelenia. Następnie ranił dzikie zwierzę, nie pozostawiając mu drogi ucieczki. Zestresowany i ogłupiały jeleń spadł z 4 – metrowego muru oporowego, wprost na pobocze jezdni. Zginął na miejscu. Wszystko wydarzyło się w okolicach miejscowości Szpindlerowy Młyn.

W Karkonoszach obowiązują odmienne zapisy dotyczące nadzoru właściciela nad psem. Po polskiej stronie parku, przyjęto zasadę prowadzenia psów na smyczy. Czesi nie respektują takowych przepisów. Regulamin w tej części Karkonoskiego Parku Narodowego pozwala na poruszanie się psa bez smyczy. Opiekun winien jednak mieć w zasięgu wzroku swego czworonoga, aby w razie konieczności go przywołać.

Piątkowy incydent poniósł za sobą szkody w wysokości ponad 70 tysięcy czeskich koron i nie był niestety odosobniony. Właściciele psów coraz częściej zaniedbują swe obowiązki i nie potrafią dopilnować swych pupili.

Z tego powodu narasta oczywisty konflikt pomiędzy nimi, a pozostałymi turystami. Pozwolenie na samowolne bieganie psa po parku i polowanie na (w tym przypadku) jelenia jest niedopuszczalne. Dyrekcja KRNAP po raz kolejny apeluje o wzmożoną kontrolę i odpowiedzialność za zwierzę, jeśli jest pod naszą opieką.

data publikacji artykułu: 2019-11-26
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.