Zdjęcie poglądowe

Babiogórski Park Narodowy będzie zamknięty

W związku z zagrożeniem koronawirusem, kolejny park w Polsce wprowadza zakaz wstępu dla turystów.

Strażnicy Babiogórskiego Parku Narodowego dziś ogłosili decyzję o zamknięciu całego terenu dla odwiedzających. Zakaz obowiązuje od jutra, tj. 25 marca do odwołania. W oficjalnym komunikacie, władze parku proszą o wyrozumiałość i przestrzeganie obostrzeń. Podkreślając dobroczynne działanie świeżego powietrza i górskich wędrówek, zwracają jednocześnie uwagę na gromadzenie się turystów w określonych miejscach. Realne zagrożenie wirusem wzrasta, gdy kilkadziesiąt osób przebywa w jednym punkcie jak często bywa w okolicach kopuły szczytowej Diablaka. Sam las nie stanowi niebezpieczeństwa w zakresie epidemii, ale tłumy spacerowiczów na szlakach to już spory problem. Wychodząc naprzeciw chorobie, park wprowadził działania zapobiegawcze. Pracownicy mają nadzieję, że sytuacja niedługo zostanie opanowana, a szlabany otwarte. Tymczasem namawiają, aby pozostać w domu, gdyż wirusa można pokonać wyłącznie razem, a jednak osobno.

Babiogórski Park Narodowy założony w 1954 roku, obejmuje północny i część południowego masywu Babiej Góry, czyli najwyższego pasma w obrębie Beskidu Wysokiego. To odcinek od Przełęczy Jałowieckiej do Przełęczy Krowiarki na długości 10 km. Drugi po tatrzańskim, najwyższy masyw górski w Polsce znajduje się tuż przy granicy ze Słowacją. Szczyt Diablaka wznosi się na wysokość 1725 m n.p.m.

data publikacji artykułu: 2020-03-24
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.