Zdjęcie poglądowe

Beskidy zasypane śniegiem!

Ekstremalna sytuacja w Beskidzie Żywieckim. Śnieg odciął od świata wsie w gminie Rajcza i Ujsoły.

Zasypane śniegiem jest praktycznie wszystko. Śnieżne zaspy odcięły dojazd do wysoko położonych przysiółków. Przez całą dobę w Rajczy i Ujsołach pracuje sztab kryzysowy, który stara się pomóc mieszkańcom. Niestety, spodziewane są kolejne opady śniegu, które mogą potrwać nawet tydzień. Wójt gminy Rajcza wystąpi z wnioskiem o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej.

Przy okazji, ratownicy z Grupy Beskidzkiej GOPR przypominają, że zimowe czasy przejścia szlaków turystycznych znacznie różnią się od tych letnich. Zimowe wędrówki mogą potrwać nawet trzy razy dłużej.

data publikacji artykułu: 2019-01-17
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.