Zdjęcie poglądowe

Bezmyślność turystów w Karkonoszach

Do sieci trafiło kolejne nagranie z zamkniętego szlaku w Karkonoskim Parku Narodowym. Pomimo jasnych zakazów, grupy turystów nadal wchodzą na zamknięte szlaki, bagatelizując niebezpieczeństwo.

Z powodu zagrożenia lawinowego oraz trudnych warunków pogodowych, wiele karkonoskich szlaków pozostaje zamkniętych aż do sezonu letniego. Jak informuje GOPR, w najwyższych partiach Karkonoszy temperatura spada nawet do -10 st. Celsjusza, a oblodzona powierzchnia i silny wiatr bardzo utrudniają poruszanie się na szlakach. Jednak pomimo zagrożenia zdrowia i życia, wielu turystów nadal wybiera zamknięte trasy, ignorując wyraźne zakazy i ostrzeżenia. Na razie nie odnotowano wypadków śmiertelnych. Ratownicy przestrzegają przed niebezpieczeństwem i kładą nacisk na zachowanie rozwagi w górach.

data publikacji artykułu: 2020-01-06
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.