Zdjęcie poglądowe

Bliskie spotkanie z niedźwiedziem

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w Bieszczadach. W lesie koło Komańczy niedźwiedź zaatakował 50-letniego mężczyznę.

Mężczyzna spacerował w rejonie Jeziorek Duszatyńskich i zboczył z wyznaczonej trasy turystycznej. W głębi lasu, z dala od uczęszczanych szlaków, został zaatakowany przez niedźwiedzia. Zwierzę mocno poturbowało 50-latka, ale mimo urazu barku, ran szarpanych na brzuchu i utraty znacznej ilości krwi, udało mu się o własnych siłach wyjść z lasu i dotrzeć do zabudowań Duszatyna. Tam zauważyły go inne osoby i wezwały pomoc. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Leśnicy ostrzegają, że po zimowym śnie wygłodzone niedźwiedzie mogą być bardzo agresywne. Dlatego wędrując po bieszczadzkich lasach trzeba trzymać się utartych, uczęszczanych szlaków, nie wchodzić w zarośla i bacznie obserwować teren. Lepiej też nie spacerować w pojedynkę. Nadleśnictwo Komańcza przy szlakach i ścieżkach turystycznych ustawiło 50 tablic ostrzegających przed niedźwiedziami.


data publikacji artykułu: 2019-04-16
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.