Zdjęcie poglądowe

Chciał popełnić samobójstwo w Tatrach

Młody Ukrainiec chciał popełnić samobójstwo w Tatrach. Na szczęście, ratownikom udało się go odnaleźć i powstrzymać.

Krakowska policja poinformowała TOPR, że w Tatry wyruszył 26-letni mężczyzna z Ukrainy, który najprawdopodobniej będzie chciał się zabić. Kolega turysty przekazał ratownikom jak wygląda jego znajomy oraz poinformował, że wybierał się on w rejon Morskiego Oka lub Doliny Pięciu Stawów.

„Sprawdzono okoliczne schroniska, czy poszukiwany turysta tam się nie pojawił. Informację o nim przekazano ratownikom znajdującym się w terenie i Straży Parku. Dyżurny ze Stawów przekazał informację, że turyści widzieli mężczyznę odpowiadającemu wyglądem poszukiwanemu, na szlaku na trawersie Dolinki Buczynowej. W tamten rejon wystartował śmigłowiec” - informuje Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Ratownicy z pokładu śmigłowca dostrzegli poszukiwanego mężczyznę i desantowali się w Dolince Buczynowej. Turystę przetransportowano do Zakopanego i przekazano w ręce policji.

data publikacji artykułu: 2019-07-02
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.