Zdjęcie poglądowe

Ciało turysty pod Nosalem

Nieznane są okoliczności śmiertelnego wypadku pod tatrzańskim szczytem.

Wczoraj, tj. 17 marca, późnym popołudniem znaleziono zwłoki młodego mężczyzny z województwa lubelskiego. Dyżurny ratownik TOPR otrzymał informację o wypadku od przypadkowego turysty, który wspinał się na szczyt Nosala (1206 m n.p.m.). Do akcji przystąpił zespół Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego na pokładzie śmigłowca. Ciało 19-latka znajdowało się w trudno dostępnym terenie urwistego żlebu, ok. 300 metrów poniżej wierzchołka góry. Na miejsce zdarzenie przybył policyjny patrol i prokurator.

Wstępne ustalenia potwierdziły upadek ofiary z dużej wysokości. Na razie nieznane pozostają przyczyny tragedii i brak jakichkolwiek dowodów na uczestnictwo osób trzecich. Nie wiadomo czy doszło do nieszczęśliwego wypadku, czy próby samobójczej. Okoliczności samotnej wyprawy turysty bada Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

Z powodu zagrożenia koronawirusem, Tatry są obecnie niedostępne i zamknięte dla turystów. Prawo do wejścia na szlaki mają wyłącznie mieszkańcy powiatu tatrzańskiego. Ze względu na bardzo trudne, zimowe warunki, TOPR apeluje do wszystkich o powstrzymanie się od wyjść w wyższe partie gór. Głęboka warstwa śniegu, sięgająca nawet 35cm i liczne oblodzenia skutecznie utrudniają wędrówki.

data publikacji artykułu: 2020-03-18
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.