Będą linie autobusowe, wewnętrzny transport miejski i specjalne autobusy narciarskie. Rusza budowa głównego węzła komunikacyjnego centrum Karkonoszy Wschodnich.


Największa bieżąca inwestycja w Pecu pod Śnieżką rozpocznie się wiosną. Budowa terminalu transportowego z parkingiem na 450 pojazdów na stacji benzynowej, powinna być kontynuowana w kwietniu. Terminal ma być gotowy za rok.

„Główne prace mają być ukończone w tym roku, terminal będzie gotowy wiosną przyszłego roku i chcielibyśmy uruchomić go przed sezonem letnim” - powiedział Alan Tomasek, burmistrz Pec pod Śnieżką.

Oprócz trzech kondygnacji naziemnych, budynek będzie mieć również dwie kondygnacje podziemne, a po zakończeniu stanie się głównym węzłem komunikacyjnym centrum Karkonoszy Wschodnich. Będą tam linie autobusowe, wewnętrzny transport miejski oraz autobusy narciarskie. Ma to rozwiązać problemy z parkowaniem.

W najbliższych latach w Velkiej Úpie powstanie też nieco mniejszy parking, na 320 samochodów. Jednak jego budowa rozpocznie się dopiero, gdy gotowy będzie terminal transportowy.

Realizacja tej inwestycji, według Tomáška, zależy od tego, czy skarbiec gminy jest w stanie zrealizować przychody z kolejki linowej na Śnieżkę. Ośrodek otrzymuje z tego tytułu miliony koron rocznie.

„Oba budynki będą nas kosztować ponad 300 milionów, musimy na nie zarobić. Myślę, że moglibyśmy rozpocząć pracę na parkingu w Velkiej Úpie, gdy tylko uruchomimy terminal w Pecu ”- dodał Tomášek. Miasto nie liczy na dopłaty do parkingu, zdaniem burmistrza, nie ma obecnie odpowiednich dotacji na te projekty.

foto: Město Pec pod Sněžkou

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

    Zapisz się do naszego newslettera

    Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.