Zdjęcie poglądowe

Doładuj swoje auto na stacji TPN

Tatrzański Park Narodowy uruchomił stację ładowania samochodów elektrycznych. Znajduje się ona na parkingu przy Centrum Edukacji Przyrodniczej przy ulicy Chałubińskiego w Zakopanem.

Ze stacji może korzystać każdy kierowca, który ma samochód na prąd. Do końca miesiąca ładowanie jest bezpłatne, a później będzie obowiązywał cennik ustalony przez operatora, czyli sieć Greenway Polska. Za jedną kilowatogodzinę trzeba będzie zapłacić około 1,80 złotych.

Stacja jest zasilana prądem, który produkują panele fotowoltaiczne zainstalowane na dachu centrum edukacyjnego. W ten sposób Tatrzański Park Narodowy chce promować bezemisyjny transport. W planach jest również wymiana samochodów służbowych na elektryczne. Pierwsze auta na prąd we flocie TPN mają pojawić się już niebawem.

Na stacje ładowania pojazdów elektrycznych stawia też Urząd Miasta Zakopane. Trzy takie stacje znajdują się już przy ulicy Kościuszki, w Alejach 3 Maja oraz na Harendzie. A niedługo elektryczne auta będzie też można ładować przy ulicy Bronisława Czecha, gdzie ma powstać kolejna stacja.

Urzędnicy, podobnie jak pracownicy TPN, również planują zakup służbowych samochodów elektrycznych. Jeden trafiłby do ekopatrolu Straży Miejskiej, a drugi do Urzędu Miasta.


data publikacji artykułu: 2019-06-05
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.