Zdjęcie poglądowe

Droga do Morskiego Oka rozkopana

Od poniedziałku rozpoczną się remont na drodze prowadzącej do Morskiego Oka. Trasa zostanie wyłączona z użytku na 2 dni - od 6 do 8 lipca.

W wywiadzie udzielonym dla TVP3 Kraków dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, Szymon Ziobrowski stwierdza: „Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura.”

W nadchodzącym tygodniu prace ekipy budowlanej ograniczą się tylko do działań przygotowawczych, dzięki czemu przez kilka dodatkowych dni trakt pozostanie otwarty. Niemniej, zaleca się zaniechanie planowanych wycieczek, uwzględniających przemierzenie czerwonego szlaku.

data publikacji artykułu: 2020-06-29
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.