Zdjęcie poglądowe

Droga nad Morskie Oko zamknięta

Jeden z najbardziej popularnych górskich szlaków-nad Morskie Oko-został zamknięty dla turystów. Powodem jest czwarty stopień zagrożenia lawinowego.

Trasa nad Morskie Oko przez większość roku jest jednym z najłatwiejszych i najbezpieczniejszych szlaków. To prosta, betonowa droga, którą bez problemu może pokonać każdy. Jednak zimą, po dużych opadach śniegu, może być ona bardzo niebezpieczna. Na trasie jest kilka miejsc, które są zagrożone zejściem lawiny. Dlatego TOPR musiał drogę zamknąć.

Tabliczki informujące o niebezpieczeństwie można zobaczyć już przy Wodogrzmotach Mickiewicza. Ale najbardziej zagrożonym odcinkiem jest ostatnia część trasy, pomiędzy polaną Włosienica, a schroniskiem nad Morskim Okiem.

Ratownicy podkreślają, że czwarty stopień zagrożenia lawinowego ogłaszany jest niezwykle rzadko, więc sytuacja jest naprawdę bardzo niebezpieczna. Apelują, aby nie wychodzić na szlaki.data publikacji artykułu: 2019-01-04
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.