Zdjęcie poglądowe

Droższe parkowanie w Zakopanem

Za zostawienie samochodu pod Giewontem trzeba będzie zapłacić więcej. Od października zaczną obowiązywać nowe, wyższe stawki za parkowanie.

Ceny wzrosną średnio o kilkadziesiąt groszy. Rada miasta przyjęła uchwałę, zgodnie z którą Zakopane zostanie podzielone na trzy strefy parkowania: A, B i C. Strefa B to parkingi przy Wielkiej Krokwi, wzdłuż ulic Piłsudskiego i Bronisława Czecha. Strefa C to parking dla autokarów przy alei 3 Maja, a strefa A to pozostałe parkingi w mieście.

Za parkowanie w strefach B i C kierowcy zapłacą 3 złote za pierwszą godzinę, 3,60 złotych za drugą, 4,30 złotych za trzecią godzinę i 3 złote za każdą kolejną. Będzie też można wykupić parkowanie całodniowe za 22,90 złotych. Nowością w obu tych strefach będzie minimalny czas parkowania. Do tej pory było to 30 minut, a od października będzie to godzina.

Ceny w strefie A będą takie same jak w strefach B i C, z tą różnicą, że minimalny czas parkowania wyniesie pół godziny i będzie kosztował złotówkę. Nie będzie też można wykupić całodziennego postoju.data publikacji artykułu: 2019-07-03
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.