Zdjęcie poglądowe

Dziecko wpadło do szczeliny śnieżnej

11-letnia dziewczynka została ranna w wyniku groźnego wypadku na Hali Szrenickiej.

8 marca, w godzinach popołudniowych doszło do nieszczęśliwego zdarzenia przy Schronisku PTTK na Hali Szrenickiej. W trakcie zabawy, dziewczynka wpadła głową w dół do zagłębienia obok budynku. Głęboka na 3 metry „dziura” powstała pomiędzy nawianymi, a wytopionymi zwałami śniegu.

Dziecko wraz z rodzicami przebywało na nartach. Chwilę wcześniej samodzielnie opuściło teren schroniska. Wystarczyło kilka minut, aby doszło do groźnego wypadku. Dziewczynka nie mogła wydostać się ze śnieżnej szczeliny. Pierwszej pomocy poszkodowanej udzielił ratownik Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, szczęśliwie obecny na miejscu. Dalsze działania prowadził zespół stacji ratunkowej Marysieńka, który quadem dotarł ze Szklarskiej Poręby.

Poszkodowana przebywała w lodowej jamie ok. 10 minut, była wychłodzona i potłuczona. Ze względu na podejrzenia urazu głowy i kręgosłupa, wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Wrocławia. Dziewczynka została przekazana pod opiekę załogi lekarskiej śmigłowca na Granicznej Łące i natychmiast przetransportowana do szpitala w Jeleniej Górze. Karkonoski GOPR informuje, iż jej zdrowiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

data publikacji artykułu: 2020-03-04

Schronisko na Hali Szrenickiej

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.