Zdjęcie poglądowe

Dzień Dziecka na Gubałówce

1 czerwca na szczycie Gubałówki szykuje się prawdziwe święto! Polskie Koleje Linowe zapraszają rodziny z dziećmi na całodniowe atrakcje.

Będzie wszystko to, co dzieci lubią najbardziej: pokazy iluzji, wata cukrowa, kolorowe balony i bańki mydlane, Festiwal Kolorów, a przy sprzyjającej pogodzie chętni będą mieli wyjątkową okazję wznieść się balonem nad Gubałówką.

Dzień Dziecka przy górnej stacji ośrodka PKL Gubałówka rozpocznie się o godz. 10:00. Wtedy też dla dzieci i dorosłych rusza pumptrack, czyli specjalnie przygotowany tor rowerowy o falistej nawierzchni z wyprofilowanymi zakrętami i małymi skoczniami. Te ostatnie ułożone są w odstępach umożliwiających utrzymywanie prędkości bez pedałowania. Pumptrack skierowany jest nie tylko do rowerzystów, ale także do osób jeżdżących na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach. Trzeba pamiętać, by na pumptrack zabrać własny sprzęt.

W przerwie sportowych atrakcji PKL zapraszają na watę cukrową, malowanie twarzy, do zdjęć w fotobudce czy na pokazy baniek mydlanych i balonowe ZOO. Zabawa będzie się odbywała przy rytmach muzyki granej przez DJ-ów. Niepowtarzalnych emocji dostarczy z pewnością występ iluzjonisty Dawida Wilczyńskiego, specjalizującego się w iluzji scenicznej. Jego pokazy wprowadzą uczestników zabawy w zaczarowany świat magii, na scenie wydarzą się rzeczy wręcz niemożliwe: przedmioty będą znikać i pojawiać się w najmniej spodziewanych miejscach. Po południu, przy sprzyjającej pogodzie, chętni uczestnicy zabawy będą mieli wyjątkową okazję wznieść się na kilka minut balonem nad Gubałówką.

Dla odwiedzających Gubałówkę w Dniu Dziecka PKL zorganizowały także Festiwal Kolorów. Impreza cieszy się coraz większą popularnością w Polsce i przyciąga co roku tysiące ludzi w różnym wieku. Jej zasady są proste – tłum ludzi w tym samym momencie podrzuca do góry różnokolorowy proszek, który tworzy ogromną barwną chmurę, opadającą na zebranych. W zeszłorocznej edycji Festiwalu Kolorów na Gubałówce udział wzięło około dwóch tysięcy osób. Święto Kolorów zacznie się o godz. 15:00 na Plaży Gubałówka przy górnej stacji kolei PKL.
Dla uczestników zabawy, którzy nie przekroczyli 15 roku życia PKL przewidziały 1 czerwca w kasach przy dolnej stacji specjalne, promocyjne ceny biletów na przejazd koleją linowo – terenową na Gubałówkę. Młodzież powyżej 15 lat może skorzystać z promocji po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej.

Źrodło: PKL

data publikacji artykułu: 2019-05-29
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.