Zdjęcie poglądowe

Ewakuacja pod Gerlachem

36 turystów zostało ewakuowanych z hotelu pod Gerlachem po słowackiej stronie Tatr. Na trasę dojazdową do obiektu spadła lawina.

Lawina odcięła jedyną drogę prowadzącą do hotelu górskiego. Pracownicy obiektu wezwali na pomoc słowackich ratowników Horskiej Zachrannej Służby. Ewakuacja nie była prosta. Najpierw personel hotelu częściowo przeprowadził swoich gości przez lawinisko, a następnie ratownicy na skuterach śnieżnych i przy pomocy czterokołowca przewieźli ich na Tatrzańską Polankę. Stąd turyści mogli już bezpiecznie wrócić do domów.

Ratownicy przypominają, że w całych Tatrach jest bardzo niebezpiecznie. Obowiązuje czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Oznacza to, że lawiny mogą schodzić samoistnie.

data publikacji artykułu: 2019-01-26
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.