Zdjęcie poglądowe

Fiakrzy oskarżeni o znęcanie się nad końmi

W Sądzie Rejonowym w Zakopanem ruszył proces dwóch dorożkarzy znad Morskiego Oka. Są oni oskarżeni o znęcanie się nad zwierzętami. Grozi za to do dwóch lat więzienia.

Chodzi o wydarzenia sprzed trzech lat. Oskarżeni to Jan W. i Wojciech Ch. Pierwszy odpowie za to, że pod koniec stycznia 2016 roku dopuścił do pracy konia z pękniętym kopytem. Mimo bólu i cierpienia zwierzęcia, Jan W. kazał mu wozić turystów do Morskiego Oka. Później tłumaczył, że nie zdawał sobie sprawy, że taki uraz jest dla konia bolesny.

Drugiemu oskarżonemu-Wojciechowi Ch. prokurator zarzuca, że zmuszał zwierzęta do pracy ponad siły. Na początku lutego 2016 roku dwa konie, bez chwili odpoczynku, trzy razy pokonały trasę z Palenicy Białczańskiej na Włosienicę. Jeden z nich przewrócił się ze zmęczenia i nie był w stanie samodzielnie wstać.

Oskarżeni złożyli przed sądem obszerne wyjaśnienia. Nie przyznają się do winy. Kolejna rozprawa odbędzie się we wrześniu. Wtedy zostaną przesłuchani świadkowie.

data publikacji artykułu: 2019-06-27
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.