Zdjęcie poglądowe

Finał książańskiej akcji

Z inicjatywy Czystego Wałbrzycha, 11 - ego lipca grupa wolontariuszy wyruszyła do Książańskiego Parku Krajobrazowego na wielkie sprzątanie!
Wyniki ich pracy są zadziwiające.

Organizator, podsumował wydarzenie: “Dziękujemy! To nasz wspólny sukces. Dzięki waszej pracy i pomocy partnerów, wywieźliśmy z Książańskiego Parku i rezerwatu ponad 3 tony śmieci. Prawie 150 uczestników wraz z pracownikami instytucji, które nas wsparły, przeszło w poszukiwaniu śmieci ok. 50 kilometrów. W wydarzeniu brały udział dwa quady, star, 5 wozów terenowych oraz pick-up”.

Mimo niesprzyjającej pogody, na miejsce zbiórki przyszło wielu chętnych. Czekały tam na nich rękawiczki i worki na śmieci.
“W sumie uczestnicy przeszli koło 5 tys. kilometrów. Do działania wystartowało 9 grup na 9 tras. Grupy liczyły od 7 do 20 osób. Sprzątali ochotnicy, którzy przystąpili do akcji, towarzyszyła im Anna Żabska - prezes Zamku Książ i burmistrz Świebodzic. Dołączyli się do nas urzędnicy ze Świebodzic i Wałbrzycha, pracownicy z różnych instytucji, w tym MZUK, ZGK, pracownicy Książa, ale też grupy sportowe i stowarzyszenia społeczne, w tym seniorzy. Nie brakowało też oczywiście leśników, pracowników parków krajobrazowych, grupy offroad-owej i strażaków z OSP, a także przedstawiciele Wody polskie - zlewnia w Legnicy” - wymienia mężczyzna.

Poza wolontariuszami w operacji brała udział Grupa Sudecka GOPR, Patrol Konny Wałbrzyskiej Straży Miejskiej, Grupa Poszukiwawczo-Ratowniczą OSP Wałbrzych oraz Państwowa Straż Pożarna.
Według Stowarzyszenia, tak duży sukces zapoczątkuje serię kolejnych, a o następnych inicjatywach usłyszymy niebawem.

data publikacji artykułu: 2020-07-15
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.