Zdjęcie poglądowe

Flisacy wracają do pracy

Woda w Dunajcu zaczyna opadać, wrócą przewozy łodziami.

Przez częste opady deszczu, jeszcze do niedawna poziom Dunajca znacznie wzrastał. Spływ rzeką jest dozwolony, kiedy poziom wody nie przekraczał 250 cm, dzisiaj pomierniki wskazały 300 cm. Niemniej sytuacja ulega poprawie. Najprawdopodobniej, turyści będa mogli cieszyć się atrakcją już w nadchodzący weekend.
Według Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy: "Poziom wody w Jeziorze Czorsztyńskim systematycznie opada, ponieważ dopływy do zbiornika zmniejszają się dość znacznie. Kiedy rezerwa przeciwpowodziowa będzie opróżniona, przejdziemy do normalnego poziomu piętrzenia wody w zbiorniku, a sytuacja wróci do normy."

data publikacji artykułu: 2020-06-24
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.