Zdjęcie poglądowe

GOPR ewakuuje turystów z Pasma Policy w Beskidach Zachodnich

Nieprzygotowani na zimowe warunki, wędrowcy skorzystali z mobilnej aplikacji „Ratunek”.

W sobotni wieczór, tj. 8 lutego, dyżurny ratownik Stacji Centralnej w Rabce otrzymał wezwanie o pomoc od turystów. Dwie osoby utknęły na odcinku Głównego Szlaku Beskidzkiego, pomiędzy szczytami Urwanicy – 1106 m n.p.m., a Okrąglicy – 1239 m n.p.m.

Zespół ratowników wyposażonych w skutery śnieżne, potrzebował dwóch godzin, aby dotrzeć do poszkodowanych. Głęboki śnieg i późne godziny wieczorne skutecznie ograniczały działania. Turyści zostali zabezpieczeni termicznie i bezpiecznie przetransportowani do wsi Sidzina. Jedna z osób doznała kontuzji biodra. Pięciogodzinna akcja zakończyła się sukcesem ok. 22.
GOPR przypomina o odpowiednim wyposażeniu na zimowe wędrówki w górach oraz mobilnej aplikacji „Ratunek”, która często ratuje ludzkie zdrowie i życie.

data publikacji artykułu: 2020-02-09

Przybliżona okolica interwencji

Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.