Silny wiatr daje się we znaki w Tatrach. Ratownicy ostrzegają, że warunki na szlakach są bardzo trudne.

W porywach wiatr może osiągać prędkość nawet do 140 kilometrów na godzinę. Tak było na Kasprowym Wierchu, gdzie stanęła kolejka linowa. Nie działają też wyciągi krzesełkowe w Kotle Goryczkowym i Gąsienicowym.

Porywisty wiatr łamie gałęzie i drzewa, które mogą spadać na szlaki. Zagrożenie lawinowe wzrosło do trzeciego stopnia. Ratownicy radzą, aby na trasy wychodzili tylko bardzo doświadczeni turyści, którzy umieją prawidłowo ocenić sytuację. Pozostali, przy takiej wichurze, lepiej aby zostali w domu.

Halny przyniósł znaczne ocieplenie i związane z tym topnienie śniegu. W Zakopanem było 6 stopni na plusie. Pokrywa śniegu pod Giewontem z pół metra zmniejszyła się do 39 centymetrów.

data publikacji artykułu: 2019-02-02
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.