Zdjęcie poglądowe

Hulajnogi zakazane

W Tatrzańskim Parku Narodowym ze względów bezpieczeństwa, zakazano poruszania się po szlakach za pomocą elektrycznych hulajnóg.

Przemieszczanie się traktem prowadzącym do Morskiego Oka od piątku będzie umożliwione tylko piechurom i wozom zaprzężonym w konie. Zakazano nie tylko przejazdu na hulajnogach, ale i deskorolkach lub rolkach. W wywiadzie dla Kroniki leśniczy Obwodu Ochronnego Morskie Oko - Grzegorz Bryniarski stwierdza: “Wszystkie te pojazdy są bardzo ciche, stwarzają duże zagrożenie na drodze. Szybkie pojawienie się takiego pojazdu, obok przejeżdżającego konia, może go spłoszyć albo spowodować najechanie na turystę [...].”
W TPN powstało wiele zakazów, powodowanych bezpieczeństwem turystów, za ich złamanie grozi kara pieniężna do 500 zł.

data publikacji artykułu: 2020-07-07
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

Polecane


0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.