Zdjęcie poglądowe

Huragan w Karkonoszach

268 kilometrów na godzinę! - taką prędkość osiągnął wiatr na Śnieżce. Najwyższy szczyt Karkonoszy znany jest z silnych wiatrów, ale ostatni pomiar jest rekordowy.

W nocy z niedzieli na poniedziałek, stacja pogodowa znajdująca się w Urzędzie Pocztowym na Śnieżce, wykazywała maksymalną prędkość wiatru 268,56 kilometrów na godzinę. Inne stacje w regionie również rejestrowały ekstremalne podmuchy. O trzeciej nad ranem wiatr osiągał prędkość 57,4 metra na sekundę, czyli 206,6 kilometrów na godzinę.

To najwięcej w Kraju Kralowo-hradeckim - powiedział Martin Stráník z Czeskiego Instytutu Hydrometeorologii (CHMI) w Hradcu Králové. Według niego, w tym roku jest to najwyższa zmierzona prędkość wiatru w tym regionie.

Według danych ze stacji meteorologicznej znajdującej się w Urzędzie Pocztowym, wiatr najsilniej powiał o 4:32. Czujnik na Śnieżce zarejestrował 74,6 metra na sekundę, czyli 268,56 kilometrów na godzinę.

Nawet na Śnieżce, znanej z silnych wiatrów, jest to naprawdę ekstremalna prędkość. Muszą ją jednak potwierdzić jeszcze inne urządzenia, ponieważ administratorzy dopuszczają błędy. Jak mówią - to tylko technika, a warunki były ekstremalne.

Do chwili obecnej, potwierdzone maksimum to 206 kilometrów na godzinę.

źródło:idnes.cz

data publikacji artykułu: 2019-03-12
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.