Zdjęcie poglądowe

Incydent na Hali Kondratowej

Nocna awantura w schronisku górskim na Hali Kondratowej skończyła się zatrzymaniem 50-letniego mężczyzny, który agresywnie zachowywał się wobec innych turystów. Mężczyzna usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy.

W schronisku górskim na Hali Kondratowej doszło do niepokojącego incydentu, podczas którego 50-letni mężczyzna z województwa lubelskiego agresywnie zachowywał się wobec innych turystów. Jak poinformowała małopolska policja, mężczyzna został aresztowany i usłyszał zarzuty znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy. Wydarzenia miały miejsce w nocy z soboty na niedzielę, 10-11 czerwca. Zgłoszenie do policji wpłynęło, kiedy mężczyzna awanturował się w schronisku, usiłując dostać się do wynajmowanych pokoi i grożąc turystom niebezpiecznym przedmiotem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia służby zastały mężczyznę na poddaszu schroniska.

Jak poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń, próba wylegitymowania i sprowadzenia 50-latka zakończyła się jeszcze większym wybuchem agresji. Mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, stwarzał realne zagrożenie dla obecnych tam osób oraz dla samego siebie. Policjanci byli zmuszeni do obezwładnienia agresora i założenia mu kajdanek.

Po zatrzymaniu, mężczyzna został przetransportowany do Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem.

data publikacji artykułu: 2023-06-13
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.