Zdjęcie poglądowe

Interwencja policji na Gubałówce

Teraz aby wejść na Gubałówkę trzeba zapłacić, aż 2 razy. Oburzeni turyści wezwali policję.

Onegdaj, szczyt zdobywano za darmo, dopiero dwa lata temu wprowadzono pierwsze opłaty.
Obecnie, aby wspiąć się na górę trasą ciągnącą się wzdłuż linii kolejki, należy dokonać dwukrotnej opłaty. Jednej u podnóża masywu i drugiej kilkaset metrów dalej. Wynika to z podziału gruntu między właścicielami ziemi, a firmą SPK sp. z o.o. dzierżawiącą jej część. Płatność za każdy z biletów mieści się w cenie 4 złoty.
Od zeszłego tygodnia, do drugiego punktu biletowego wzywano policyjne patrole kilka razy. Turyści skarżyli się, iż po dokonaniu zakupu nie otrzymali paragonu. O incydentach poinformowano Urząd Skarbowy.
Na szcęscie, na górę można dostać się także dwoma dodatkowymi, darmowymi ścieżkami PTTK.

data publikacji artykułu: 2020-07-09
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.