Zdjęcie poglądowe

Jaskinia Malinowska otwarta dla turystów

Już niedługo pasjonaci ciekawy miejsc na szlakach górskich będą mieli okazję zwiedzić punkt dotychczas niedostępny dla zwiedzających – Jaskinię Malinowską. Miejsce mieści się na wysokości 1075 m.n.p.m. pod szczytem góry Malinów w Wiśle. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 8 czerwca 2019 roku

Grota zaliczana jest do jaskiń szczelinowych . Posiada 10- metrową studnię wejściową oraz system krętych i ciasnych korytarzy, z niewielkimi rozszerzeniami tworzącymi małe komory. Według przeprowadzonych w ostatnim czasie pomiarów jaskinia ma około 250 metrów długości i około 23 metrów głębokości.

Obecnie trwają prace terenowe, podczas których montowane są stalowe drabiny i pochwyty umożliwiające wejście i zwiedzanie jaskini. Ponadto teren zostanie uporządkowany i odpowiednio oznaczony. Drogowskazy naprowadzą każdego turystę do jaskini, wędrującego czerwonym szlakiem z Przełęczy Salmopolskiej w kierunku Malinowskiej Skały.

Dzięki współpracy władz miasta Wisła, Nadleśnictwa Wisła i Klubu Alpinistycznego przy Beskidzkiej Grupie GOPR będzie to pierwsza dostępna grota z tak ułatwionym wejściem. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 8 czerwca 2019 roku. Wstęp będzie bezpłatny.

Zachęcamy do zabrania lamp czołowych i podziwiania tego pięknego pomnika przyrody nieożywionej.

data publikacji artykułu: 2019-05-23
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.