Zdjęcie poglądowe

Jubileuszowy Przegląd Filmów Górskich

Gratka dla miłośników gór i filmów. W weekend 16-17 lutego w Wadowickim Centrum Kultury odbędzie się Przegląd Filmów Górskich.

Ta znana i lubiana impreza odbędzie się już po raz dziesiąty. W tym roku gośćmi specjalnymi będą: Denis Urubko, Piotr Snopczyński, Marcin Wernik, Bartosz Malinowski, Bogusław Magrel, Janusz Gołąb i Piotr Hercog.

W programie jest 9 filmów polskich i zagranicznych. Na dużym ekranie będzie można zobaczyć między innymi: film o zimowej wyprawie na K2, dokument pod tytułem „Dreamland”, czyli film o Macieju Berbece, słowacki „Addicted to Altitude”, amerykańsko-austriacki „Dawn Wall” oraz film o Tomaszu Mackiewiczu.

Nie zabraknie też interesujących spotkań, fotografii i warsztatów. Wśród atrakcji jest na przykład wystawa zdjęć Piotra Snopczyńskiego pod tytułem „K2-Góra gór”, spotkanie z Bogusławem Magrelem „Niezdobyte szczyty Karakorum” i spotkanie z Piotrem Hercogiem pod tytułem „Hercog Mountain Challenge”. Marcin Wernik przedstawi krótki poradnik pokonywania własnych ograniczeń, a Denis Urubko opowie o „Sportowym wyzwaniu 8000 metrów”.

Ciekawie zapowiadają się również warsztaty z Bartoszem Malinowskim, który pierwszego dnia przeglądu opowie o tym jak nie ubierać się w góry, a drugiego poprowadzi zajęcia przygotowujące do samodzielnej wędrówki po najwyższych górach świata. W programie jest także Bieg na Groń Jana Pawła II zorganizowany przez Wichry Beskidu oraz impreza integracyjna ludzi gór.

data publikacji artykułu: 2019-02-12
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.