Zdjęcie poglądowe

Kajko i Kokosz w Bieszczadach

Kajko i Kokosz-bohaterowie legendarnego komiksu będą mieć własną osadę w Bieszczadach! Ma to być park rozrywki z prawdziwego zdarzenia.

Kraina Kajki i Kokosza ma powstać w Stężnicy koło Baligrodu. To pomysł Fundacji Kreska imienia Janusza Christy, która od ponad 2 lat stara się o stworzenie takiego miejsca. Plany są coraz bardziej realne. Fundacja podpisała umowę wstępną z inwestorem.

Na prawie 500 hektarach znajdą się główne atrakcje popularnego komiksu. Będą tam między innymi: Warownie Zbójcerzy, Gród Mirmiła, Kraina Omsów i Borostworów oraz park zwierząt. Do tego siłownia Łamignata, ogród doświadczeń i muzyczny plac zabaw.

Nie zabraknie też atrakcji wykorzystujących nowoczesne technologie. Fani Kajko i Kokosza będą mogli skorzystać z aplikacji mobilnej i gry na smartfony i wcielić się w jedną z postaci komiksu. Możliwa będzie również interakcja z bohaterami przy użyciu technologii Virtual Puppet. Ciekawie zapowiada się też mapping, czyli wieczorne projekcje postaci na ścianach budynku.

Szacuje się, że budowa osady będzie kosztować około 30 milionów złotych. 30 procent tej kwoty zapewni konsorcjum inwestorów, pozostałe środki mają pochodzić z unijnego dofinansowania.

data publikacji artykułu: 2019-05-21
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.