Zdjęcie poglądowe

Karkonoski Park Narodowy poszedł na kompromis?

Ponad miesiąc temu władze KPN w związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną, wycofały zgodę na przeprowadzenie jakichkolwiek imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie parku, aż do końca roku. Ich organizatorzy nie zamierzali poddać się bez walki. Czyżby doszło do porozumienia?

O decyzji parku i niemałym poruszeniu, które wzbudziła, pisaliśmy w artykule “Koniec z imprezami w Karkonoskim Parku Narodowym!”.
Swoje postanowienie dyrektor motywował obawą o zwiększenie ryzyka rozpowszechnienia COVID - 19.
Władze okolicznych gmin i sponsorzy corocznych wydarzeń, mieli na ten temat inne zdanie. Wystosowali oficjalne pismo do zarządców KPN licząc na kompromis.
Ku ich radości na dniach doszło do wstępnego porozumienia. Zakaz będzie obowiązywał od marca do końca lipca, przez wzmożoną w tym czasie ochronę flory. Maciej Grabek, jeden z organizatorów, w wywiadzie dla Radia Wrocław, przyznaje:
“Pozytywnie odbieram to, że będziemy w stanie ustalić imprezy z dużym wyprzedzeniem. Czyli już od września tego roku będziemy siadać nad kalendarzem i nad warunkami organizacji. Dzięki temu, będziemy mogli planować wydarzenia na 2, 4 lata wprzód”.

Pierwszej imprezy możemy się spodziewać już 23 sierpnia. Według dyrektora parku, Andrzeja Raja:
“Każda impreza, która niesie za sobą nie tylko obecność sportowców, ale i organizatorów, sprzętu, samochodów, w okresie wczesnowiosennym, jest negatywnie oceniana przez zespoły związane z ochrona przyrody [...]”.

data publikacji artykułu: 2020-07-09
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.