Zdjęcie poglądowe

Kasprowy Wierch świeci pustkami

Niecodzienna sytuacja na Kasprowym Wierchu. Ten popularny i oblegany zazwyczaj szczyt, teraz świeci pustkami. Powodem jest pogoda.

Turystów odstraszył padający śnieg i dość silny wiatr. Oznacza to, że w tej chwili na górze nie ma co liczyć na ładne widoki. Rzadko spotykaną sytuacją jest również brak tłumu chętnych do kolejki na Kasprowy. Nie kursują też wyciągi w Kotle Goryczkowym i Gąsienicowym.

Na Kasprowym jest minus 12 stopni, a w Kuźnicach minus 5. Według prognoz, do wieczora może spaść jeszcze kilkanaście centymetrów śniegu. W Tatrach obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego, a warunki na szlakach są trudne. Większość tras pokryta jest sporą warstwą świeżego śniegu, a w wyższych partiach gór występują miejscami głębokie zaspy. Wędrówka w takich warunkach wymaga doświadczenia i posiadania odpowiedniego sprzętu.

data publikacji artykułu: 2019-02-12
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.