Mostek na Jizerce Šárka Škapiková - rozhlas.cz

Kładka na Jizerce do wymiany

Mostek znajduje się na granicy czesko-polskiej, więc pozwolenie na budowę należy uzyskać w obu krajach.

Kładka na granicznej rzece Izera, łączy Orle z wsią Jizerka. Powstała w 2004 roku jako turystyczne przejście graniczne w Górach Izerskich. Obecnie jest pofałdowana, uszkodzona i zdaniem narciarzy, ratowników górskich oraz urzędników, niebezpieczna.

Most stoi tutaj od prawie 16 lat i ma swoją żywotność. Wykonany z drewna świerkowego, powoli niszczeje narażony na trudne warunku atmosferyczne, w jednym z najzimniejszych zakątków Czech. Konieczne jest zbudowanie nowej kładki, ale najpierw należy uzyskać wszystkie pozwolenia nie tylko od władz czeskich, ale przede wszystkim po stronie polskiej. Jak potwierdził zastępca burmistrza Kořenova - Stanislava Pelca, pieniądze oraz projekt są już gotowe i oczekują na pozwolenie od polskich władz. Gdy tylko wieś Kořenov zdobędzie niezbędne uprawnienia, wystartuje z budową nowego mostku.

data publikacji artykułu: 2020-02-19
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.