Zdjęcie poglądowe

Koncert na stacji narciarskiej

W Krynicy - Zdroju na stacji narciarskiej Słotwiny Arena, 22 sierpnia odbędzie się trzecia edycja koncertu “Emmanuelle - Muzyka filmowa”.

Uczestnicy usłyszą największe hity kina włoskiego, polskiego, hiszpańskiego itd.
Między innymi odegrane zostaną dzieła Hansa Zimmera, Astora Piazzolla, Ennio Morricone, Jerzego Matuszewicza i Andrzeja Kurylewicza.
Jeden z bloków koncertu poświęcono zmarłemu Francisowi Lai. Organizatorzy zdobyli ostatnie zdjęcia kompozytora, zrobione tuż przed jego śmiercią - będą wyświetlone w czasie imprezy. Ponadto, nazwa wydarzenia jest swego rodzaju hołdem dla muzyka. Stworzył ścieżkę dźwiękową dla znanego w latach 70 erotyku “Emmanuelle”, który zapoczątkował całą serię przygód francuski.
Fani innych filmów, takich jak „Czekolada”, „Amelia”, „Janosik”, „Vabank”, „Piraci z Karaibów”, „Zapach Kobiety” czy „Rydwany ognia” także nie doznają zawodu.
Nie można zapomnieć, iż w tym roku pożegnaliśmy kolejnego z wielkich twórców muzyki filmowej, wcześniej wspomnianego Ennio Morricone. Mężczyzna zmarł 6 lipca, pozostawiając po sobie spuściznę, pod postacią ponad 500 utworów muzycznych. W celu uczczenia pamięci artysty, zagrane zostaną jego największe utwory.
Impreza odbędzie się u podstawy wieży widokowej, gdzie turyści dostaną się za pomocą wyciągu krzesełkowego. Na scenie pojawi się Olga Bończyk, Carlos Roulet, Dominik Bukowski, zespół Hot Swing itp. Za akompaniament odpowiedzialna jest orkiestra Silesian Art Collective pod dyrekcją Mateusza Walacha i sekcja jazzowa.

data publikacji artykułu: 2020-07-15
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.