Zdjęcie poglądowe

Konie na Śnieżce

Kilka dni temu, piechurzy próbujący zdobyć Śnieżkę, mogli cieszyć się towarzystwem nietuzinkowych turystów. Z hodowli prowadzonej przez Bogdana Parkitnego uciekły trzy konie. Udało im się wejść prawie na sam szczyt. Interweniowała Straż Karkonoskiego Parku Narodowego.

Według zarządców Karkonoskiego Parku Narodowego: “Trzy konie z hodowli w Kowarach zapuściły się aż na Śnieżkę. Właściciel szukał ich od wczoraj. Zwierzęta zauważyli turyści, którzy zgłosili sprawę Straży Parku. Strażnicy zdołali zapędzić konie w rejon ogrodzenia koło Domu Śląskiego, gdzie bezpiecznie poczekały na właściciela, który musi je teraz przetransportować na dół. Górska wycieczka rumaków kończy się dobrze dla wszystkich.”
W wywiadzie dla Muzycznego Radia sprawę skomentował także syn właściciela Rafał Parkitny: “Musieliśmy szybko zorganizować akcję i ruszyliśmy na szczyt Śnieżki. Samochodem terenowym z przyczepą przetransportowaliśmy na szczyt konia przewodnika, z którego pomocą udało się sprowadzić młode konie na stronę czeską. Z Małej Upy przez Przełęcz Okraj zeszliśmy do Kowar.”

Hodowla Koni Parkitny, założona w 1985 roku, mieści się u podnóża góry. Znajdujące się w niej konie ujeżdżeniowe są zwierzętami utalentowanymi ruchowo, przez co wiele z nich bierze udział w zawodach i wystawach.

data publikacji artykułu: 2020-06-30
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.