Zdjęcie poglądowe

Konie znad Morskiego Oka po badaniach

Są wstępne wyniki badań koni znad Morskiego Oka. Większość jest zdrowa i może wozić turystów.

Badaniem koni zajmowała się specjalna komisja złożona z 3 lekarzy weterynarii i hipologa. Pomagali też wolontariusze, którzy sporządzali notatki i pilnowali porządku. Większość z 293 przebadanych koni było w dobrej kondycji. Jeden został wycofany z pracy na trasie do Morskiego Oka, a 5 będzie musiało przejść powtórne badanie.

Jak czytamy na facebookowej stronie Konie Morskie Oko „ponieważ z różnych powodów nie wszystkie zwierzęta zostały doprowadzone do badań, wyznaczono dodatkowy termin na początek lipca. Wtedy zostaną przebadane pozostałe konie”.

Całościowe wyniki zostaną podane przez Tatrzański Park Narodowy w corocznym raporcie, po ostatniej turze badań.data publikacji artykułu: 2019-06-08
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.