Zdjęcie poglądowe

Konie znad Morskiego Oka przejdą badania

Czy konie znad Morskiego Oka są w stanie wozić turystów? Okaże się po badaniach.

Badania rozpoczną się 31 maja i potrwają do 2 czerwca. Specjaliści sprawdzą w jakim stanie są zwierzęta i czy mogą pracować. W szczycie sezonu, każdego dnia konie wykonują po kilkanaście kursów do Morskiego Oka i przewożą dziesiątki turystów. Badania odbędą się na Palenicy Białczańskiej i na Włosienicy.

Stan zdrowia koni będą sprawdzać lekarze, naukowcy, pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, leśnicy oraz strażnicy parkowi. Pomogą im też wolontariusze, którzy zajmą się między innymi pilnowaniem porządku oraz sporządzaniem notatek i dokumentacji z badań.

data publikacji artykułu: 2019-05-21
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.