Zdjęcie poglądowe

Koniec sezonu na krokusy

Z górskich polan zniknęły fioletowe dywany. Tatrzański Park Narodowy podsumował tegoroczny sezon na krokusy.

Sezon krokusowy trwa zaledwie kilka tygodni, ale jest bardzo intensywny. W tym czasie, na przełomie marca i kwietnia, Tatry przeżywają prawdziwy najazd turystów, którzy często depczą i niszczą kwiaty. Jednak w tym roku-jak informuje Tatrzański Park Narodowy-było zdecydowanie lepiej niż w poprzednich latach. Większość turystów stosowała się do zasad i poza pouczeniami, obyło się bez poważniejszych incydentów.

Bezpieczeństwa krokusów na tatrzańskich polanach pilnowały specjalne Krokusowe Patrole. Wzięło w nich udział 30 wolontariuszy, którzy od ostatniego tygodnia marca do połowy kwietnia, przepracowali łącznie 450 godzin. Można ich było spotkać między innymi na Polanie Chochołowskiej, na Kalatówkach oraz na Polanie Huciska.

W ramach Akcji Krokus odbyło się też kilkanaście wycieczek edukacyjnych i warsztatów dla turystów i przewodników. Wzięło w nich udział ponad 300 osób.

data publikacji artykułu: 2019-05-08
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.