Zdjęcie poglądowe

Koniec z bezpłatnym parkowaniem w Adršpach

Turyści odwiedzający skalne miasto w czeskim Adršpach nie będą już mogli za darmo zostawiać samochodów na parkingu. Od 1 kwietnia za każde auto trzeba będzie zapłacić 100 koron.

Skalne miasto w Adršpach cieszy się ogromną popularnością wśród turystów. Co roku odwiedza je około 300 tysięcy osób. Z powodu tak dużego zainteresowania, w ubiegłym roku kierownictwo Adršpach postanowiło, że parking będzie bezpłatny. Miało to rozładować kolumny aut czekających przed parkingiem. Okazało się jednak, że nie rozwiązuje to problemu, tylko sprawia kolejne kłopoty. Wiele osób biwakowało w nocy w samochodach. Czasami musiała nawet interweniować policja. Tak było zwłaszcza w wolne dni, gdy frekwencja była wręcz ekstremalna.

Dlatego lokalni radni zdecydowali, że opłaty za parking wracają. W planach jest również zakup specjalnych barier, które być może zaczną działać już w maju. Kierownictwo skalnego miasta ma nadzieję, że płatny parking i bramki pomogą złagodzić utrudnienia w ruchu. Droga przez Adršpach musi być przejezdna.

Od 1 kwietnia zostawienie auta na parkingu będzie kosztować 100 koron. Natomiast ceny biletów wstępu do skalnego miasta pozostają bez zmian.

data publikacji artykułu: 2019-03-21
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.