Zdjęcie poglądowe

Kradzież w Schronisku PTTK na Hali Boraczej

Kolejne zgłoszenie o zuchwałej kradzieży odebrano z górskiego schroniska turystycznego PTTK na Hali Boraczej.

Listopadowy poranek Święta Niepodległości przywitał turystów niespodzianką. Zginęły rzeczy osobiste, w tym plecak z gotówką oraz trzy pary butów trekkingowych. Z relacji poszkodowanych wynika, iż złodziej prawdopodobnie poruszał się samochodem. Przy drodze znaleziono porzucone ubrania, klucze, a w najbliższej miejscowości, plecak (zdjęcie dostępne na fb – profil Beskidomaniacy).

W noc poprzedzającą zdarzenie, schronisko było wypełnione po brzegi przez trzy, liczne grupy turystów. Szanse na niezauważoną grabież okazały się spore. Sprawą zajęła się policja. To nie pierwszy, niestety niewyjaśniony przypadek kradzieży w okolicach Beskidu Żywieckiego. Turyści ostrzegają przed pozostawianiem niezabezpieczonych rzeczy poza strefą wynajętych pokojów.

Do sprawy odniósł się również właściciel schroniska, dla którego było to pierwsze tego typu zdarzenie. Wyraził żal oraz podkreślił, aby w przyszłości zachować czujność i zamykać pomieszczenia na klucz. Poszkodowane osoby zostały zwiezione samochodem na parking. Dla nich magia gór zakończyła się bez butów.

data publikacji artykułu: 2019-11-11
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.