Zdjęcie poglądowe

Kraina Światła na Gubałówce

Magiczna iluminacja świetlna po raz trzeci zagości w Zakopanem. W czwartek, 28 listopada teren wokół górnej stacji ośrodka PKL Gubałówka rozświetlą rzeźby i dekoracje złożone z prawie miliona ekologicznych żarówek. Tegoroczną Krainę Światła zainauguruje zjawiskowy pokaz teatru ognia.

Polskie Koleje Liniowe również w tym roku stanęły na wysokości zadania, prezentując swoim klientom zimowe iluminacje inspirowane historią Zakopanego, podhalańskim folklorem i tatrzańską przyrodą. Już za moment górna stacja kolei rozbłyśnie blaskiem ledowych żarówek. Turystów powita gazda z gaździną w odświętnych strojach, słynny biały miś z Krupówek, kozice, świstaki, czy jelenia rodzina. Elewację budynku stacji ozdobią płatki śniegu i świąteczne dekoracje.
– Stale rozwijamy bogatą i zróżnicowaną ofertę turystyczną, by klienci PKL otrzymywali wyjątkowe atrakcje i wracali do naszych ośrodków po nowe doświadczenia. Kolejna odsłona Krainy Światła to jeden z elementów budowania rozpoznawalności popularności ośrodka PKL na Gubałówce. Dzięki zimowym iluminacjom, które powstały z myślą o całych rodzinach, Gubałówka żyje przez cały dzień, także po zmroku – mówi Daniel Pitrus, prezes zarządu PKL.
W tym roku Krainę Światła zainicjuje plenerowe widowisko łączące w sobie elementy klasyki i nowoczesnego pokazu magii ognia. W czwartek, 28 listopada o godz. 16:00, przed dolną stacją kolei PKL Gubałówka obejrzymy spektakl z elementami pirotechniki scenicznej oraz wachlarz umiejętności akrobatycznych i kuglarskich grupy artystów. Magicznego charakteru dopełnią kostiumy oraz charakteryzacje utrzymane w odcieniach zimowej bieli, srebra i granatu. Zarówno wstęp na wydarzenie, jak i kolejka linowo – terenowa (28.11., w godz. 16.00 – 18.00) na Gubałówkę są bezpłatne.
Krainę Światła na Gubałówce będziemy mogli podziwiać codziennie, po zmroku, czyli od godz. 16.00, aż do końca lutego 2020. Godziny startu ostatniej jazdy kolejką dostępne są na stronie www.pkl.pl Bilety na PKL Gubałówka warto kupić on-line przez stronę www.sklep.pkl.pl

Kraina Światła na Gubałówce
Kraina Światła na Gubałówce
Kraina Światła na Gubałówce
Kraina Światła na Gubałówce
data publikacji artykułu: 2019-11-25
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.