Zdjęcie poglądowe

Krokusy przysypane śniegiem

O podziwianiu fioletowych dywanów w ten weekend możecie raczej zapomnieć. W Tatry wróciła zima, a krokusy pokryte są śniegiem.

W Tatrach znów zrobiło się biało. Od rana pada śnieg, a temperatura spadła poniżej zera stopni. Tak samo ma być również jutro. Poprawy pogody można się spodziewać dopiero w niedzielę i wtedy jest szansa, że krokusy wychylą się spod śniegu. Według prognoz, pojutrze w Dolinie Chochołowskiej ma być około 6 stopni na plusie.

Krokusy co roku przyciągają wiosną na Podhale tysiące turystów. Największe oblężenie przeżywają Kalatówki i Dolina Chochołowska, gdzie rośnie ich najwięcej. W tej chwili fioletowe kwiatki są jednak przysypane śniegiem. Pozostaje mieć nadzieję, że biały puch im nie zaszkodzi i po stopnieniu śniegu znów będą cieszyć nasze oczy.

Powrót zimowej aury spowodował też pogorszenie warunków na szlakach. Na trasach zalega kilkucentymetrowa warstwa świeżego śniegu, a w wyższych partiach gór jest on zmrożony i twardy. Wybierając się na wędrówkę trzeba mieć dobrą kondycję i odpowiedni sprzęt zimowy. Przed każdą wycieczką konieczne jest również sprawdzenie aktualnej prognozy pogody i komunikatów o zagrożeniach. Obecnie w Tatrach obowiązuje lawinowa jedynka.

data publikacji artykułu: 2019-04-12
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.