Tatrzański Park Narodowy zaprasza turystów na letnie wycieczki. Do wyboru są wędrówki przyrodnicze dla dorosłych i dla rodzin z dziećmi.

Wycieczki dla dorosłych będą odbywać się w każdą środę. Są przeznaczone dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej na temat botaniki, ekologii i ornitologii Tatr. Pierwszą taką wędrówkę zaplanowano na 3 lipca. Będzie to wyprawa na Przełęcz Między Kopami. Tematem przewodnim będzie flora nawapienna oraz historia przemysłu w Tatrach. Kolejne wycieczki odbędą się na Przełęcz w Grzybowcu, Polanę na Stołach oraz Ścieżkę nad Reglami.

Dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i czwartki, będą się odbywać wycieczki dla rodzin z dziećmi. Będą one dostosowane do małych turystów, którzy zaczynają dopiero swoją przygodę z Tatrami. „Trasy i tematyka zostały dobrane tak, by wszyscy mogli ukończyć zaplanowane przejście, a treści przekazywane uczestnikom mają zafascynować i zachęcić do samodzielnego odkrywania świata przyrody” - czytamy na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Pierwsza wyprawa dla rodzin z dziećmi odbędzie się 1 lipca i będzie to wycieczka do Doliny Kondratowej.

Terminy kolejnych wędrówek, zarówno dla dorosłych, jak i dla rodzin z dziećmi, można sprawdzić na stronie TPN. Jest tam także formularz zgłoszeniowy i regulamin. Wycieczki poprowadzą pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy na co dzień zajmują się edukacją. Uczestnicy będą musieli kupić bilet wstępu do parku oraz być odpowiednio ubrani. Chodzi przede wszystkim o buty przeznaczone do chodzenia po górach.

„Uczestnicy muszą być świadomi zagrożeń wynikających z przebywania w górach, na przykład: upadek na kamienistym szlaku, możliwość spotkania dzikich zwierząt, spadające kamienie i drzewa czy załamanie pogody. Podejmują ryzyko uczestniczenia w wędrówce na własną odpowiedzialność” - podkreślają pracownicy TPN.

Wycieczki są przeznaczone dla turystów indywidualnych i rodzin z dziećmi, nie dla grup zorganizowanych.data publikacji artykułu: 2019-06-21
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

Polecane


0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.