W rejonie Rysów zeszła lawina. Na szczęście nikt nie został zasypany.

Wczesnym popołudniem ratownicy dostali informację o lawinie pod Rysami. Na miejsce natychmiast poleciał śmigłowiec TOPR-u. Początkowo ratownicy podejrzewali, że zasypanych mogło zostać kilka osób, ponieważ ze śniegu wystawały narty. Okazało się jednak, że zostawili je turyści wchodzący na Rysy i dalej ruszyli już bez nich. TOPR-owcy dokładnie przeszukali lawinisko i stwierdzili, że pod śniegiem nikogo nie ma.

Dziś do południa w Tatrach obowiązywała lawinowa jedynka, a po południu dwójka. Ratownicy podkreślają, że do wypadków lawinowych bardzo często dochodzi przy niskich stopniach zagrożenia. Ma to związek z ociepleniem, które niekorzystnie wpływa na stabilność pokrywy śnieżnej.

data publikacji artykułu: 2019-03-22
Pisząc artykuły staramy się ze wszystkich sił, by były jak najbardziej kompletne i aktualne. Nic nie zastąpi jednak Waszego doświadczenia i uważnych oczu. Jeśli czytając ten artykuł zauważyłeś(aś) jakiś błąd, nie zgadzasz się z tym co napisaliśmy lub po prostu chcesz coś dodać od siebie - napisz nam o tym. Wszystkie nadesłane wiadomości czytamy z uwagą i odpowiednio reagujemy.
Wybrane uwagi lub komentarze mogą zostać opublikowane pod artykułem.

0 Komentarzy

Polub nas i bądź na bieżąco

Zapisz się do naszego newslettera

Odbieraj nowości, artykuły i powiadomienia wprost do swojej skrzynki email. Konkursy i specjalne oferty tylko dla subskrybentów.